Kategoriler

Hakkımızda

VFA Elektronik, 2012 yılında Konya’da Türk sanayisinde ölçüm enstrümanları temini ve otomasyon hizmetleri üretebilmek amacı ile kurulmuştur.  Ülkemiz sanayisinin son yıllarda gelişmesi ile beraber kalite ve kalitenin sürekliği üretici için çok önemli bir hale gelmiştir. Bu nedenle üreticiler enerji verimliliği ve kalite standartları için proses parametrelerinde endüstriyel ölçüm, veri izleme ve izlenen verileri kontrol etmek gibi talepler oluşturmaktadır.  Bu taleplere genç ve dinamik kadrosu ile doğru ve yenilikçi çözümler üreterek yanıt vermektedir.

Ölçüm elemenanlarında başlıca; debi, akış, seviye, basınç, sıcaklık, nem, anlaliz ölçümleri yapabilecek yetenekte sensör tedarikleri ve uygulamaları ile belirtilen ölçümler yapılmaktadır. Veri izlemede ise yapılan bu ölçümleri izleme amacıyla imal edilmiş proses gösterler, kağıtlı ve kağıtsız tip kaydediciler üzerinde kontrol üniteleri de bulunan PID ve PLC uygulamaları ve tedarikleri yapılmaktadır. VFA Elektronik tüm bunların yanında aktüatörler, vanalar, vafler ile mekanik kontrol alanında da tedarik ve uygulamalar yapmaktadır.

Endüstriyel ölçüm sensörleri üzerine uygun maliyet, yüksek kalite ve hızlı hizmet anlayışı ile çözümler üretmeyi gaye edinerek mutlu müşteri profili oluşturmuştur. Bu doğrultuda yurt içi ve yurt dışı satış temsilcilikleri ile ürün çeşitliliğini her geçen gün artırmıştır.

2014 yılında imalatına başladığı şamandıralı seviye sensörlerinde ve kapasitif seviye senörlerinde de özgün tasarım, güvenilir ölçümü kendine prensip edinmiş ve uzun vadede tüm ölçüm enstrümanlarını yerli imalatını yaparak, ülkemizin bu yöndeki dışa bağımlılığını azaltmak gayesinde çalışmalarına devam etmektedir. 

#dahaiyiendustri